O festivalu

Praha pije víno – to je největší vinařský festival v metropoli zaměřený na autentická vína ze střední Evropy, jehož osmý ročník se bude konat 12. a 13. srpna 2022 v prostorách Novoměstské radnice na Karlově náměstí v Praze.

Festival Praha pije víno navazuje na krásnou tradici rakousko-uherských vinařských výstav, kterých se účastnili vinaři ze všech regionů starého mocnářství. Myslíme si, že vinaře z tohoto soustátí, které patřilo k největším vinařským zemím Evropy, dodnes mnohé spojuje a je proto dobré a potřebné akcentovat osobitost středoevropských vín. Kritéria pro účast na našem festivalu jsou přísná. Díky tomu však budete mít možnost ochutnat ta nejautentičtější vína jednotlivých regionů, která jsou prosta enologických aditiv a unifikujících sklepních zásahů.

Do Prahy opět přijede více než 60 vinařů, především rodinných vinařství z území bývalého Habsburského mocnářství a řada hostů z dalších regionů. Můžete se těšit na silné zastoupení vinařů z Rakouska, Slovenska, Maďarska, Slovinska, Itálie, Francie, Německa a dalších zemí.

Těšíme se na Vás!

Bogdan Trojak
Antonín Suchánek