Vičické vinařství Mikulášek

Vičické vinařství Mikulášek
Vičice, Čechy, Česko

Rodinná společnost Vičické vinařství Mikulášek s.r.o. byla založena v roce 2012 Aloisem Mikuláškem a jeho syny Robertem a Jakubem. Vzniku firmy předcházel neočekávaný a rychlý sled událostí, na jehož konci bylo zakoupení vinohradu ve Vičicích. Přestěhovali jsme se z Karlových Varů na venkov a pro radost naší i našich zákazníků pěstujeme vinnou révu a vyrábíme kvalitní vína. Aby výsledkem našich vinařských aktivit bylo víno dobré ve všech směrech, zajistili jsme si profesionální konzultace z oblasti vinařství a vinohradnictví přímo u odborníka z Valtic.

Naše vinařství (sídlo firmy i veškeré zázemí) se nachází ve Vičicích, obci s historií sahající až do roku 1556. Vinná réva se na okolním území pěstovala dle historických záznamů dokonce již od roku 1285. Jedná se o vinařskou oblast Čechy, podoblast litoměřickou, vinařskou obec Březno, viniční trať Zámeckou. První z našich vinic byla vysazena v roce 1988. Roku 2013 byla provedena výsadba na dalších 3 hektarech a postupně rozšiřujeme o dalších 10 ha vinic.

Na vinohradech Vičického vinařství Mikulášek pěstujeme kvalitní odrůdy, které se hodí do našich poloh. Výrobu vína provádíme tradičním způsobem, se zaměřením na ekologii a zdraví, tedy bez zbytečných chemických přípravků a přísad.